Jak zabrać się za czytanie?

Dla jednych ludzi czytanie to magiczny rytuał, dla innych zwykła codzienność, ale co tak naprawdę sprzyja zagłębianiu się w lekturze?

Atmosfera

Najlepszym nastrojem na zatracenie się w książce będzie cisza i spokój, jednak niektórzy z zamiłowania do książek zabierają je wszędzie m.in. do szkoły, autobusu czy parku.

Wygoda

Warto znaleźć sobie miejsce, gdzie czujemy się dobrze. Nieprzyjemna podłoga czy niewygodny tapczan rozpraszają tylko i przeszkadzają w czytaniu książek. Idealnym miejscem może okazać się łóżko, fotel, hamak czy koc rozłożony w ogrodzie.

Oświetlenie

To bardzo ważny punkt, ponieważ przez nieodpowiednie światło można sobie zniszczyć oczy, które są ważnym elementem naszego ciała, odpowiadają one za zmysł wzroku, który jest tak potrzebny każdemu człowiekowi. Szanujmy swoje zdrowie, bo mamy je tylko jedno.

Postawa

Najlepszą postawą do czytania książek będzie leżenie na brzuchu albo siedzenie opartym o fotel, ponieważ nie krzywimy wtedy naszych pleców. Jesteśmy wyprostowani i nie mamy problemów z kręgosłupem.

Streszczeniom czy filmom mówimy NIE

Nie jest to oczywiście punkt, którego kategorycznie powinniśmy przestrzegać, jednak pamiętajmy, że adaptacje filmowe czy streszczenia zwykle nie ukazują nam w 100% wydarzeń, czy nastroju danej książki. Przykładem może utwór pt. „Eragon”, na podstawie którego powstał film zupełnie różniący się od wersji książkowej. Adaptacje reżysera czy streszczenia zostawmy sobie na potem.

Dodaj komentarz